Podporují nás

 • Marcela Volšičková

  Marcela Volšičková

  Proč podporuji Volbu pro Semily?
  Jedná se o nepolitické uskupení, které sdružuje mladé, činorodé lidičky, kteří neváhají na úkor svého času a soukromí pracovat  pro město a pro druhé. Zatím se jejich aktivita nevyčerpala, stále přicházejí s nápady, jak dál. Mají tu své místo.
  Co mi na Semilech připadá zajímavé?
  Poměrně pestrý společenský život, včetně alternativ, velké množství akcí a iniciativ v kultuře, sportu, školství. A hlavně hezké a čisté místo k životu, krásné okolí, příroda.
 • Josef Zdražil

  Josef Zdražil

  Proč podporuji Volbu pro Semily?
  V několika předchozích volebních obdobích jsem měl možnost blíže poznat Jana Farského, který stál u zrodu Volby pro Semily. On má to, čemu se říká vize a dokáže je naplňovat. Pro Semily vykonal mnoho dobrého. Když oznámil, že se již o funkci starosty ucházet nebude, mnozí se ptali, bude-li to i konec Volby pro Semily. Starosta po sobě nezanechává nefunkční tým, ale skupinu mladých lidí ochotných i schopných vzít na sebe zodpovědnost za veřejné věci. Jistě zaslouží podporu.
  Co mi na Semilech připadá zajímavé?
  Zajímavé na Semilech je to, že navzdory celkovému znechucení lidí politikou, je zde poměrně dost lidí, ochotných zabývat se veřejnými věcmi. Chce se mi věřit, že je tomu tak nejen v Semilech.
 • Lukáš Melich

  Lukáš Melich

  Proč podporuji Volbu pro Semily?
  Vzhledem ke svému neustálému cestování, mám možnost vidět mnoho jiných měst. Českých, ale i evropských a světových. Většina z nich se mění... vyvíjí a rozvíjí. Dlouhá léta jsem měl pocit, že v Semilech se nic takového neděje, že to prostě u nás nejde. Posledních pár let však ukázalo, že to není pravda a že i Semily se mohou posouvat kupředu. Byl bych proto moc rád, aby si tento trend, směr (říkejte tomu jak chcete) udržely i nadále.
  Co mi na Semilech připadá zajímavé?
  Na Semilech se mi líbí hlavně jejich geografická poloha a příroda kolem o které zpívá třeba i Wabi Daněk. V zimě kousek do Krkonoš a Jizerek na lyže, v létě stejně daleko na výlety do Českého ráje. Autem jsem za hodinu na okraji Prahy. Pro mě je to ideální kombinace. I přes časté titulování "rodák z Jilemnice" žiji v Semilech od narození a vždy se sem rád vracím odpočinout si a nabrat nové síly.
 • Bohumil Krunčík

  Bohumil Krunčík

  Proč podporuji Volbu pro Semily?
  Volbu pro Semily podporuji, neb jsem stál u jejího zrodu a tehdy jsem cítil, že je třeba změnit mnoho věcí, zejména celkově zprůhlednit a zefektivnit činnost zástupců města a jejich aparátu a tuto přiblížit prostému občanovi. Chtěl jsem, aby se regionální politika dělala jinak, než ta vysoká. Aby se do ní vrátilo čestné a slušné jednání a aby všichni zastupitélé měli na paměti především blaho města a poté své a partajní zájmy. Mnohé z toho se naplnilo, hodně se zlepšilo, ale práce je ještě stále dost a je třeba ji dokončit.
  Co mi na Semilech připadá zajímavé?
  Zajímavá, ale nedoceněná je okolní příroda. Nevyužitá je dostupnost Českého ráje a Krkonoš. Hezká je celá řada kulturních akcí a dění kolem nového kina a knihovny. Pěkné jsou španělské schody na náměstí osvěžované fontánou. Unikátní je i síť obchodních řetězců přímo ve městě.
 • Miluše Havrdová

  Miluše Havrdová

  Proč podporuji Volbu pro Semily?
  Protože se mi líbí její mladé seskupení, jsou to lidé, kteří zde bydlí, zakládají zde své rodiny a věřím, že to jak budou vypadat Semily a jak se v nich bude žít, myslí opravdu vážně.
  Co mi na Semilech připadá zajímavé?
  Okolní členitý terén, krásná příroda, lesy, tekoucí Jizera a vše co ke zdravému životu patří.