Mgr. Stanislav Ulvr (41)

Kandidát číslo 4

Zaměstnání

Učitel angličtiny a základů společenských věd na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech.

Vzdělání

Středoškolská studia jsem absolvoval na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech a na Westwood Highschool ve městě Mesa v Arizoně, USA. Po maturitě v roce 1999 jsem pokračoval ve studiích na Technické univerzitě v Liberci, Pedagogické fakultě, kde jsem promoval v roce 2004. Při zaměstnání jsem se dále vzdělával na Univerzitě Hradec Králové, kde jsem svá studia ukončil v roce 2013.

Rodina

Rodiče, bratr a švagrová, malý synovec Jakub a labradorský retrívr Ben :-)

Zájmy

Rekreační sport – hlavně cyklistika, běžky a vysokohorská turistika. Dále rád cestuji jak po ČR, tak po světě. A když je čas, tak si rád přečtu dobrou knížku nebo vyrazím na procházku se psem.
Mým dalším velkým zájmem je historie, včetně lokální historie. Jsem členem Spolku rodáků a přátel Semil, se kterým se mimo jiné snažíme připomínat významné rodáky ze Semil a okolí. K lásce k historii se snažím vést i své studenty, se kterými jsem se několikrát zúčastnil projektu Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum, v rámci kterého zaznamenávali a zpracovávali vzpomínky semilských pamětníků významných událostí druhé poloviny 20. století.

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Město Semily se za poslední dvě dekády hodně změnilo a dostalo novou tvář. Je to město, kde se příjemně a klidně žije všem generacím. Zároveň je to město, které má co nabídnout i obyvatelům okolních obcí (např. kino Jitřenka, kterému se daří i v konkurenci multiplexů), a turistům kteří míří na Riegrovu stezku či via ferratu Vodní brána. Svojí kandidaturou chci vyjádřit podporu těmto změnám a chci se na nich dále aktivně podílet.

Co (ne)mám rád(a)?

Rád se věnuji svým zájmům, poznávám nové lidi, nové země a získávám nové vědomosti. Mám rád svoji rodinu a své přátele a rád s nimi trávím čas. Moji velkou zálibou je také kvalitní káva, kterou si rád sám namelu a připravím doma, nebo si ji vychutnám v příjemné kavárně.
Nemám rád arogantní chování, lidskou hloupost a přehnanou byrokracii. A ještě nemám rád rajčata, koprovou a křenovou omáčku. :-)

V čem vidím největší slabiny města?

Jednou z největších slabin Semil je, dle mého názoru, skutečnost, že spousta mladých lidí, kteří odejdou studovat do větších měst se po absolvování školy do Semil již nevrací. Poslední dobou se i díky větším možnostem práce na dálku a levnějším nákladům na bydlení začínají být Semily stále více atraktivní pro mladé rodiny, které chtějí opustit ruch velkoměsta a vychovávat své děti v klidnějším a čistějším prostředí. To přináší potřebu zajištění dostupného bydlení a rozšiřování kvality služeb pro občany – kvalitních škol, sportovišť, kulturních institucí, zdravotní péče, dopravní obslužnosti, atd.

Co mám na/v Semilech nejraději?

Semily se nachází v malebné podkrkonošské krajině a jsou obklopeny krásnou přírodou, což přímo vybízí k podnikání výletů do bližšího i vzdálenějšího okolí. Ze Semil to není daleko do Krkonoš, Jizerských hor či Českého ráje. Máme zde perfektně fungující kulturní instituce a někdy je těžké se rozhodnout, zda jít na vernisáž zajímavé výstavy v muzeu nebo na besedu s herci a premiéru nového filmu v kině. Pestrá je také nabídka sportovních a volnočasových aktivit pro děti a mládež.

Můj životní vzor?

Životní vzor nemám. Myslím si, že inspirativní lidi potkáváme ve svém životě každý den. :-)

« Zpět na seznam kandidátů