Bc. Lena Mlejnková (47)

Kandidát číslo 1

Zaměstnání

starostka města Semily

Vzdělání

Vysokoškolské – Metropolitní univerzita Praha - veřejná správa

Rodina

vdaná, dvojčata 17 let

Zájmy

Vím, že to bude znít jako klišé, ale mě velmi baví a naplňuje práce pro naše město. Semily se mění a rozvíjejí a žijí v něm skvělí lidé, kteří pořádají akce pro druhé. Jsou dny, kdy nevíte kam jít dřív. Ve volném čase čtu knížky a věnuji se naší psí holce. Pejsek Lotka je teriér a tak je pořád v pohybu a v hlavě tenisák.

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Volba pro Semily je skvělá parta lidí, pořád nás baví vymýšlet projekty a scházet se třeba jen tak si opéct buřty. Jsme přátelé, kolegové a spojuje nás stejný zájem, naše město. Naše vize je Semily, město příjemné k žití. Aby Semily byly příjemným domovem pro všechny generace. Pracovat pro naše město mi dává obrovský smysl a motivaci.

Co (ne)mám rád(a)?

Nemám ráda rajčata, bručouny a mokrou kliku od záchodu. Mám ráda papírové knížky, kočky a dobré jídlo a teplo.

V čem vidím největší slabiny města?

Postupně si nacházíme svou identitu a město rozvíjí infrastrukturu pro děti, dospělé i seniory. I oblast podnikání se nám už daří zlepšovat a podporovat. Naše slabina dopravního napojení na páteřní silniční síť může být i naše silná stránka v kvalitě životního prostředí. Slabinou je energetika a energie obecně. Musíme se tomuto tématu věnovat a získat co největší nezávislost a rozmanitost zdrojů tepla a elektřiny.

Co mám na/v Semilech nejraději?

Lidi co v něm žijí. Domov také nejsou jen zdi, kuchyň a gauč, ale lidé co v něm žijí. Okolí města, protože je rozmanité, zelené a jsme tak trošku schovaní v našem údolí.

Můj životní vzor?

Mým životním vzorem je moje babička. Dáma, která tu s námi už 10 let není, ale zanechala ve mně silnou stopu a životní hodnoty jako je láska k přírodě, zvířatům a úctě k lidem. Naučila mě třeba háčkovat a plést, nebo zasadit brambory. S láskou vzpomínám na své dětství v Loukově.

Kontakt

telefon: 776 194 131
e-mail: lena.mlejnkova@seznam.cz

« Zpět na seznam kandidátů