Bc. Helena Hejduková (60)

Kandidát číslo 9

Zaměstnání

Členka představenstva MMN, a.s. / hlavní sestra nemocnice v Semilech.

Vzdělání

Vysokoškolské - Masarykova univerzita v Brně, Ekonomicko - správní fakulta, obor veřejná správa.
Středoškolské - Střední zdravotnická škola v Turnově, obor zdravotní sestra.

Rodina

Rozvedená, 3 děti, 5 vnoučat.
Pocházím z velmi rozvětvené rodiny, která si zakládá na intenzivní soudržnosti a přestože mnozí již žijí mimo ČR, není to pro naše společné aktivity žádná překážka.

Zájmy

Rodina, vnoučata, ruční práce, křížovky, staré detektivky, thrillery Robina Cooka z lékařského prostředí, vzdělávací a politické pořady (Daniel Stach, Daniel Takáč, Václav Moravec, Tomáš Sedláček…).

Proč kandiduji do zastupitelstva?

V Semilech žiji téměř 60 let a kontinuálně sleduji jeho proměnu i život v něm. Parta lidí kolem „Volby pro Semily“ je mi svými činy pro město sympatická a tak bych se k nim ráda užitečně připojila.
V minulosti měla nemocnice, jako jeden z největších zaměstnavatelů ve městě, svého zástupce v zastupitelstvu města a vždy to bylo ku prospěchu věci. V této tradici bych ráda pokračovala.

Co (ne)mám rád(a)?

Mám ráda rodinu, inspirativní a pracovité lidi se smyslem pro humor, slušnost, spolehlivost, opravdové přátelství, pořádek, systematičnost, zmrzlinu a červenou barvu.
Nemám ráda pesimisty, lež, lenost, lajdáctví, nedochvilnost, nepořádek, cigaretový kouř a tvrdý alkohol.

V čem vidím největší slabiny města?

Chybí venkovní veřejné sportoviště s různorodou vybaveností a zázemím, nedostatek kvalitních městských bytů, vysoká cena vody, nejsou zvýhodněni ti, kteří poctivě třídí odpad.

Co mám na/v Semilech nejraději?

Široká rozmanitost a dostupnost krásné okolní přírody a vyžití, městský park Ostrov, malé město = vše pod jednou střechou.

Můj životní vzor?

Od útlého věku je mým vzorem můj děda a s přibývajícím věkem na něho vzpomínám čím dál častěji. Byl to člověk nesmírně pracovitý a zručný, nápaditý a inovativní, se vším si uměl poradit a téměř nic pro něho nebyl problém, slovo „nejde“ neexistovalo. Pokud se pro něco rozhodl, šel si za tím, někdy i léta, ale nakonec svého cíle dosáhl. Byl laskavý, přející, obětavý, skromný, spravedlivý, vtipný a stále dobře naladěný. Jeho úžasný smysl pro humor a pořádek (až puntičkářství) jsem obdivovala už jako malá holka. Byl to pro mě děda s velkým D.

« Zpět na seznam kandidátů