Ing. Andrea Kroupová, M.B.A. (44)

Kandidát číslo 20

Zaměstnání

Marketingová ředitelka Preciosa Crystal Componets a  Brand managerka  Preciosa Group

Vzdělání

Liberecká univerzita - textilní fakulta marketing a management, pedagogické minimum. 
B.I.B.S. – Brno International Business School – M.B.A.

Rodina

Narodila jsem se na Moravě, na Valašsku, v Beskydech, přesně na Dolní Bečvě, kde je má velká rodina a přátelé. Před asi 10. lety jsem se přistěhovala do Semil, které by můj muž, coby místní velký patriot, nikdy neopustil. Bydlíme tady stále, a teď už i s dcerou Anežkou, synem Mikulášem a psem Růženou.

Zájmy

Na mé oblíbené běhání a golf, mi teď nezbývá čas. Jen jóga zůstává, na tu si čas udělat umím vždy. Nejvíc však čtu knížky, poslouchám a hromadím hudbu a chodím na koncerty. Miluji svoji zahradu a vaření. Ale úplně nejvíc cestování, díky kterému jsem poznala už velký kus světa, různé národy i názory, různé lidi a příběhy a hlavně úžasnou kuchyni.  S dětmi a psem Růženou, ale teď nejradši cestujeme na Moravu, kde mám své kořeny.

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Protože slovo DOMA, je pro mě zásadní. A asi jako každý, to chci mít doma, teď myslím v Semilech, příjemné a hezké. Ale protože já nejsem za Semil, nenarodila jsem se tu, tak jsem dlouho stále srovnávala a kritizovala:
  • proč některé věci u nás (a tím jsem vždy myslela u nás doma, kde jsem se narodila) jdou a tady v Semilech ne
  • proč (když cestuji a vidím to jinde) se to mění, zlepšuje a zkrášluje a tady zas tak moc ne
  • proč něco jde udělat rychle (zkušenost z práce) a tady ne nebo to tak dlouho trvá.
Vím, že jediný způsob, jak to změnit a říkat DOMA tady v Semilech, je zkusit zúročit co umím a znám a udělat to teď a osobně.

Co mám rád(a)?

Mám ráda Beskydy. Knížky Johna Irvinga, hudbu Pearl Jam, staré U2, Santanu a jazz. Bytový design. Bukový háj a hortenzie. Procházky s Anežkou a Růžou a lidi, co dokáží být vtipní i když jde do tuhého a taky lidi, co se dokážou nadchnout pro věc a vydrží jim to. Nemám ráda extremisty a jakékoliv extrémy, hysterii, slimáky na své zahradě a lidi, co nemají smysl pro humor a lidi, co nemají o nic zájem.

V čem vidím největší slabiny města?

V dostupnosti Semil, což ovlivňuje zaměstnanost, nové firmy sem nepřicházejí. A neobjevují se nová místa ani pro středoškoláky a vysokoškoláky, takže mladí odcházejí. A přitom je tu gymnázium, lyceum, ale není kde pracovat.
A z této slabiny pak vycházejí další - nákupní síla místních obyvatel, minimum nových služeb, obchodů, minimum turistů a tržeb z nich, dlouho trvající vybudování cyklostesky a napojení se na ostatní cyklostesky v okolí.. A přitom Semily jsou "tak blízko" Českého ráje, tak blízko hor, je to zajímavá křižovatka a pro někoho i zajímavě klidné město.

Co mám na/v Semilech nejraději?

Ostrov, sezaní na molu, Jizeru a cestu od 14ti pomocníků přes Moravu do Bítouchava a k 14ti pomocníkům zpět.

« Zpět na seznam kandidátů