Články o povolebním vyjednávání v Semilech

Staříci se klepou na další příjmy! V Semilech vyšachovali vítěze voleb a v lidech bouchly emoce

08. 11. 2014 18:18

Velká říjnová semilská revoluce byla 7. listopadu 2014 dokonána. Zákulisně upečená koalice, která z vedení města zcela vymetla jasně vítěznou Volbu pro Semily, zvolila na ustavujícím zastupitelstvu nejtěsnější většinou 11 hlasů v 21členném zastupitelstvu starostku Věru Blažkovou (ANO) a dva místostarosty - Františka Mojžíše (Spolu) a Vladimíra Šimka (ČSSD).

Celý článek

Semily povede architektka Blažková, nahradila poslance Farského

07. 11. 2014 22:03

Starostkou Semil se v pátek stala Věra Blažková z hnutí ANO. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva pro ni ve veřejné volbě hlasovalo 11 z 21 zastupitelů. Blažková ve funkci nahradila po osmi letech poslance Jana Farského, který už před volbami oznámil, že o místo starosty usilovat nebude.

Celý článek

Semily: Lidé se bouří. Dohodnutou koalici bez jasného vítěze voleb nechtějí

05. 11. 2014 06:00

V Semilech sice ve volbách jasně zvítězila Volba pro Semily, ale vládu sestavují strany a hnutí, které skončily až pod ní. Lidé v petici požadují, aby byla obnovena koaliční jednání i s vítěznou stranou.

Celý článek

Vytvářené koalice v regionu vyvolávají nelibost

04. 11. 2014 00:00

V Semilech vznikla petice, první zasedání zastupitelů se koná už v pátek.

Celý článek

VIDEO: Opoziční role pro vítěze voleb

29. 10. 2014 18:10

Scénář, který v Libereckém kraji nastal v Semilech, Jablonci a je reálný i v krajském městě

Celý článek

Semily povede koalice z přeběhlíků, která vyšachovala vítěze voleb

28. 10. 2014 07:00

V Semilech vytlačila vítěze voleb směs nezávislých kandidátů v „převléknutých kabátech“. Většina z nich totiž v minulých volbách kandidovala za úplně jiná seskupení. Ve městě s velkým náskokem vyhrálo již potřetí místní hnutí Volba pro Semily. Tentokrát však do vedení města jeho zástupci nezasednou, ostatní uskupení se semkla proti němu. Otěží se chopí i známé tváře z minulosti.

Celý článek

Podkrkonošský palácový převrat. V Semilech vítěznou stranu úplně obešli

24. 10. 2014 14:00

Nečekaný zvrat nabralo povolební vyjednávání v Semilech. Volba pro Semily v čele s místostarostkou Lenou Mlejnkovou neusedne na radnici, ačkoli vyhrála volby. Město ovládnou ANO, hnutí SPOLU, ČSSD a Semiláci ve spojení s KDU-ČSL.

Celý článek

Půta (STAN): Obcházení vítězů voleb nepovede k ničemu dobrému, jsem pro přímou volbu starostů

24. 10. 2014 12:59

Volby do zastupitelstev měst a obcí skončily a právě probíhá povolební vyjednávání, které je jejich pokračováním. Skutečný výsledek voleb bude známý až tehdy, když budou zvoleni primátoři, starostové a členové městských a obecních rad.

Celý článek

V Semilech vítězové vládnout nebudou

24. 10. 2014 00:00

Čáru přes rozpočet načrtli zástupci politických subjektů úspěšných ve volbách vítězné Volbě pro Semily.

Celý článek

Otevřel radnici a zveřejnil smlouvy. Teď ho vyřadily velké strany

24. 10. 2014 00:00

Do vedení Semil se vracejí lidé, které dříve Jan Farský odstavil od moci, a sám se stal starostou. Že je čas na změnu, se shodují politici z nově vznikající koalice, která vyřadila Farského stranu z jednání. Farský je jedním z oceněných inovátorů v prestižním žebříčku.

Celý článek

Koalice pomsty a kuřích ok. Gazdíkovský poslanec zúčtoval se všemi, co jej doma poslali do opozice

23. 10. 2014 18:06

Neférový a nedemokratický nešvar obcházení vítěze voleb nabývá po letošních komunálních volbách naprosto obludných rozměrů. Šokujícím příkladem jsou Semily, kde jasně zvítězila Volba pro Semily (součást Starostů pro Liberecký kraj) a jejich jednička a kandidátka na starostku Lena Mlejnková získala nejvíce preferenčních hlasů. Přesto se všichni proti vítězům spojili.

Celý článek

Jiří Leschtina: Semilská poprava Jana Farského

23. 10. 2014 00:00

Příběhy vytváření koalic na radnicích bývají plné vášní, úskoků, osobních nenávistí i nečekaných konců. Jsou svázané s místními poměry i lidskými vztahy a není radno je zobecňovat. Přesto příběh ze Semil, kde vyšachovali z vedení města vítězné sdružení Volba pro Semily, založené starostou a průkopníkem otevřených radnic Janem Farským, vypovídá něco podstatného o světě naší politiky.

Celý článek

Koalice pomsty a přišláplých kuřích ok, stěžuje si poslanec

22. 10. 2014 19:50

V Semilech vyhrálo suverénně sdružení Volba pro Semily s 8 mandáty z 21. Přesto končí v opozici. Jan Farský, končící starosta zvolený právě za Volbu pro Semily, nyní popisuje, jak k tomu došlo. A čtení to není příjemné.

Celý článek