Bc. Linda Novotná, DiS. (25)

Kandidát číslo 11

Zaměstnání

knihovnice a účetní

Vzdělání

Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu Jablonec nad Nisou - obor Cestovní ruch
Vysoká škola obchodní v Praze - tentýž obor

Rodina

svobodná a bezdětná

Zájmy

Baví mě všechno, co se motá kolem mé práce - kultura, veřejné dění, knihy, filmy, hudba, umění. Pak také cestování a poznávání zapomenutých koutů nejen naší země. Od mala mám ráda koně, a i když na ně momentálně nezbývá příliš času, chvíle strávené v jejich společnosti jsou pro mě vždy nenahraditelnou dávkou relaxu. A často také adrenalinu. :-) 

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Ráda bych se podílela na rozvoji města, který je myslím nastartovaný správným směrem. Jsem zastáncem zlepšování veřejného prostoru, který nás všechny obklopuje a který dělá město příjemnějším pro každodenní život. Také jsem pro, aby město šlo ruku v ruce s novými trendy a zároveň ctilo tradice, které tu máme. Líbí se mi, když se mladí lidé zapojují do kulturního dění a projektů, které se zde za poslední dobu objevily. Postupně tu vzniká komunita mladých nadšenců se spoustou nápadů a s velkým potenciálem hnát město kupředu, což podle mě stojí za podporu. Už proto, že chceme, aby zde mládež měla důvod setrvávat nejen po dobu studií. Také se trochu zajímám o cestovní ruch a myslím si, že jsou zde velké příležitosti, které by město a okolí v tomto směru posunuly dále, a v neposlední řadě nabídly nová pracovní místa. Ráda bych přispěla novými nápady.

Co mám rád(a)?

Mám ráda lidi, kteří mě jakýmkoliv způsobem inspirují. A také ty, kteří se neberou příliš vážně, neztrácejí čas litováním se, nesnaží se za každou cenu zavděčit všem a nenechají se ovládat. Nevyhledávám pesimisty a "vysavače" energie, jinak snesu ledaco. :-)

V čem vidím největší slabiny města?

Stejně jako mnozí z nás, v nízké zaměstnanosti. A pak taky v zázemí pro turisty. Semily mají poměrně velký potenciál stát se příjemným turistickým cílem, ale chybí tu infrastruktura, která by turistům umožnila strávit pár příjemných dní ve městě a okolí. Zlepšení ubytovacích a stravovacích služeb by mohl být skvělý krok pro rozvoj cestovního ruchu a přidanou hodnotou by pak mohla být právě nově vzniklá pracovní místa.

Co mám na/v Semilech nejraději?

Jitřenku, knihovnu a lidi, které baví v tomhle městě něco produkovat.

« Zpět na seznam kandidátů